Cuma , 21 Şubat 2020
Ana Sayfa / Çelik Kapı Fiyatları / Çelik Kapı Fiyatlarında Artış Var

Çelik Kapı Fiyatlarında Artış Var

2014  – ucuzcelikapi.com 

Piyasada 2014 yılı baharı geldi ve çelik kapı fiyatlarına da zamlar gelmeye başladı. Mevcut dolar kurununda çelik kapı fiyatlarına etkisi olduğunu göz ardı etmemek lazım. Ucuz çelik kapı arayanlar için fiyatlar 299 TL civarından başlıyor 3000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Tutkunlar kapıda 2000 TL’ye kampanya duyurusu da yapılıyor.

celik-kapi-fiyat

 

KALE KAPI’DA DA DURUM FARKLI DEĞİL. 

Minumum özellikli bir çelik kapı Kale çelik kapılarında 1500 TL’den başlıyor. Sadece sac ile yapılmış adı üstünde çelik kapılar ise 300 TL’den başlayan fiyatlarla bulmak mümkün.

Çelik kapı kalitesi ve fiyatları için bir kaç kullanıcı yorumu ile konuyu bitirelim.

Hangi kapı olursa olsun hırsız için açılamaz değildir.Sadece zamana karşı yarışan hırsıza karşı caydırıcı olur o kadar. 

Bu sektörün rakipsiz kralı KALE çelik kapı…Ona gücüm yetmez diyenler TUTKUNLAR – FEZA kapı taktırsınlar.KALE den sonra rakipsiz iki numara .İMAJ çelik kapı vardı…Kapanmış…Bunlar gerçek ÇELİK KAPI yapanlar.. Piyasada >> Çelik kapı yapıyorum deyip bir kalın tornavida ile kanırtıp açılan ince Sac kapı yapanlar ise yüzlerce..Vatandaş ucuz ÇELİK KAPI sanıp alıyor..Gülünç fiyata .300 -500 liraya kimse çelik kapı yapamaz , satamaz, kendinizi aldatıp hırsıza oyuncak olmayınız.

çelik kapıda çok noktadan kilit sistemi olan kapıları tavsiye ediyolar… kilit olarakta kale kilit sistemi daha güvenlik sunabilir..

Kapıyı mutlaka farklı ayrı açılıp kapanan çift kilitli isteyin. Biri mutlaka kancalı kilit olsun.. ( SİZE BAĞLI AŞAĞIDA AÇIKLAMA YAZDIM:) Kaleye çok para isterlerse DAF isteyin..Barelleri bilyalı barel şart koşun..Teki değil ikiside bilyalı barel olsun..( BİRİ ESKİ TİP KASA KİLİDİ OLSUN ) Günlük kullanılan tokmaklı barel olsun..Anahtar sokmadan içeriden elle açılacak… Ve silindir zırhı ISIL İŞLEM den geçmiş sertleştirilmiş çelik olsun…Onu özellikle sorun.Zırh denilen parça ise anahtarı soktuğunuz Silindiri koruyan yuvarlak demir …Hepsi sertleştirilmiş çelik değil.Yüzlerce imalatcıdan .Belli markalar onu yaptırıyorlar. .Matkapla delinmiyor..Matkap ucundan daha sert çelik oluyor.(..Ucuzu 5 Lİra, Gerçek çelik olanı 15 Lira..imalatçı fiyatları..Onlar toptancılara , onlarda anahtarcılara satıyorlar.)… Anahtarcılar 25 -35 Lira arası kapıya takıyorlar…saygılarımla.

ASTAŞ çelik kapıyı da öneririm. 10 yıldır kullanıyoruz. Şu ana dek bir sorunla karşılaşmadık.Yanlarını da betonla doldurdular.Üzerinde İTO marka bilyalı kilitle geldi. Yalnız kapınız takılırken ustaların başında durun.Eğer adam işini ciddiye alarak yapmıyorsa montajda sorun çıkıyor. Kapı ya yamuk kapanıyor ya da zorlanarak. Babam adamların başında sürekli beklediği için  kapıda sorun yok, ama dayımların ve komşuların da aynı marka ama kapıda sorun var, kasayı denk oturtmamışlar.Bir de kapının tamanının çelik olması önemli.Ortası ahşap olanları da var. 

Bazı kapı showroomlarında outlet kapılar oluyor.onlardan alırsanız ciddi fiyat indirimi olur.Ben 2 adet kapıyı böyle almıştım.

şahsen kapı seçmek için 1 ay dolaşmış biri olarak anlatayım hikayemi  

kale den tut tutkunlar feza şahsi atölyeleri dolaştım ….. hani çelik kapı deyince bende sanıyorumki 
kapının heryeri çelik olacak bütün ürünleri öyle satıyorlar.. 

her girdiğim yerde düşükten yükseğe doğru fiyat aralıklarına göre sana sıralıyorlar … bütçene göre 
çelik kapı adı altında 300-400 liraya dışı ahşap içinde 1 plaka çelik olan ürünler satıyorlar.. 

dolaştığımız en sağlıklı yer kale satış noktasıydı…. kapı harbi kapı ama .. içi full çelik ve anahtar aksamları 
detaylı biçimde kesilmiş profillerle adam anlattı kapı üzerinde …tabi mala göre para hesabı . 1500tl den aşşa 
fiyat yok.. zaten çelik kapı arıyrsanız bu meblayı gözden çıkarmanız lazım dedi satıcı .. 

bütçemize uygun bişey aradığımız için formetten 3 plaka dışı ahşap çift kancalı bi kapı aldık …içimde kalsa da para olmayınca yapacak bişe olmuyor … 

şahsi bir atölyeye gittiğimizde satıcı bize hırsızların açtığı kapı örnekleri gösterdi bikaçtane …ya çelik kapının 
yanlardan anahtar kısımlarını büküp kanıttırmışlar açmışlar..insanları 300 500 e kandırıp çelik kapı satıyorlar dedi.. insanlar kıyıp para vermedikleri 1500-2000 tl yerine soyulunca 3000 5000 verip birdaha aynı olayları yaşamamak için daha önce almadıkları tavsiyeleri sonradan canları yanınca kaale alıyorlar.. 

eğer değerli bir birikiminiz varsa 3-5 daha verin aklınız arkada kalmasın derim .. 

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
500